Coss Ear2
lakbima.lk
COSS Ear 1

රග්බි ශූරතාව ඉසිපතනයට

අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය සංවිධානය කරන 33වැනි සමස්ත ලංකා පාසල් ක්‍රීඩා උළෙ‍ලේ අවුරුදු 20න් පහළ බාලක රග්බි ශූරතාව දිනා ගැනීමට කොළඹ ඉසිපතන විදුහල සමත් විය.
අවසන් මහ තරගයේදී ඉසිපතන හමුවේ ලකුණු 31-05කින් ගල්කිස්ස විද්‍යා විදුහල පරාජය ලැබිය.
ඉසිපතන ගෝල 3ක් සහ උත්සාහක දිනුම් 2ක් මගින් ලකුණු ලබාගත් අතර, විද්‍යා විදුහල එක් උත්සාහක දිනුමක් මගින් ලකුණු ලබා ගත්තේය.

කොළඹ රාජකීය විදුහල් ක්‍රීඩා සංකීර්ණයේදී පැවැති මෙම තරගාවලියේ අනුශූරතාව ගල්කිස්ස විද්‍යා විදුහල දිනාගත් අතර, තෙවැනි ස්ථානය මොරටු මහා විදුහල සතුවිය.
ඉසිපතන විදුහ‍ලේ පී.ඩබ්ලිව්. නදීෂ චමින්ද දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා ලෙස සම්මාන දිනා ගත්තේය.
සමස්ත ලංකා පාසල් ක්‍රීඩා උළෙ‍ලේ මේ වන විට අවසන්ව ඇති කණ්ඩායම් තරග ප්‍රතිඵල පහත දැක්වේ.

දැල්පන්දු
අවු. 16න් පහළ බාලිකා
1. කුරුණෑගල ශුද්ධ වූ පවු‍ලේ කන්‍යාරාමය, 2. කොළඹ විශාඛා විදුහල, 3. කුරුණෑගල මලියදේ බාලිකා විදුහල
අවු. 18න් පහළ බාලිකා
1. කුරුණෑගල ශුද්ධ වූ පවු‍ලේ කන්‍යාරාමය, 2. කොළඹ විශාඛා විදුහල, 3. කළුතර බාලිකාව
අවු. 20න් පහළ බාලිකා
1. දෙහිවල පේ‍රස්බිටීරියන් බාලිකාව, 2. කුරුණෑගල ශුද්ධ වූ පවු‍ලේ කන්‍යාරාමය, 3. කොළඹ විශාඛා විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව :- රෂ්මි දිව්‍යාංජලී (දෙහිවල පේ‍රස්බිටීරියන්)

බැඩ්මින්ටන්
අවු. 17න් පහළ බාලක
1. අම්බලන්ගොඩ ධර්මාශෝක, 2. ගාල්ල රිච්මන්ඩ්, 3. කොළඹ නාලන්දා
අවු. 17න් පහළ බාලිකා
1. කොළඹ මියුසියස් විදුහල, 2. කොළඹ විශාඛා විදුහල, 3. නුගේගොඩ අනුලා විදුහල
අවු. 20න් පහළ බාලක
1. කොළඹ ආනන්ද විදුහල, 2, කොළඹ නාලන්දා විදුහල, 3. කොළඹ රාජකීය විදුහල
අවු. 20න් පහළ බාලිකා
1. කොළඹ විශාකා විදුහල, 2. කොළඹ සිරිමාවෝ බණ්ඩාරනායක විදුහල 3. කොළඹ මියුසියස් විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා :- රන්තුෂ්ක සසිඳු (නාලන්දා විදුහල)
දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව :- හෂිනි අම්බලන්ගොඩ (විශාකා විදුහල)

සැහැල්ලු පන්දු ක්‍රිකට්
බාලක
1. පානදුර ශ්‍රී සුමංගල පිරිමි විද්‍යාලය, 2. පුත්තලම කල්පිටිය නිර්මල මාතා සිංහල මහා විද්‍යාලය, 3. බලංගොඩ ආනන්ද මෛත්‍රීය මධ්‍ය මහා විද්‍යාලය
බාලිකා
1. රත්ගම දේවපතිරාජ විද්‍යාලය, 2. එප්පාවල ශ්‍රී සිද්ධාර්ථ මධ්‍ය මහා විද්‍යාලය, 3. වැලිගම ශ්‍රී සුමංගල බාලිකා විද්‍යාලය

වෙරළ වොලිබෝල්
අවු. 20න් පහළ බාලක
1. සීදූව දවිසමර විදුහල, 2. වවුනියාව සිරි සුමන ම.වි., 3. යාපනය කොන්ඩලාරු දමිල ම.වි.
අවු. 2න් පළ බාලිකා
1. ආනමඩුව මහා විදුහල, 2. හලාවත වෑකඩ මහ විදුහල, 3. දෙනියාය මහා විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා :- මිහිරංග උදයකුමාර (සීදූව දවිසමර)
දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව :- තරුෂි අයෝද්‍යා (ආනමඩුව ම.වි.)

ඇරොබික් ජිම්නාස්ටික්
බාලක
1. හෝමාගම මහින්ද රාජපක්ෂ විදුහල, 2. ‍පොල්ගහවෙල පරාක්‍රමබාහු මධ්‍ය මහා විදුහල, 3. නුගේගොඩ ශා. ජෝන් විදුහල
බාලිකා
1. කඩවත මහාමායා බාලිකා විදුහල, 2. හෝමාගම මහින්ද රාජපක්ෂ විදුහල, 3. කොළඹ විශාඛා විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා :- එම්. හරිත් ප්‍රමුදිත (රිච්මන්ඩ්)
දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව :- එස්. චූලනී කෞෂල්‍යා (හෝමාගම මහින්ද රාජපක්ෂ විදුහල)

මල්ලව‍පොර
1. වලල ඒ. රත්නායක විදුහල, 2. මොරටුව වේල්ස් කුමර විදුහල, 3. දෙමටගොඩ වේළුවන විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා :- එම්.ජී.පී. බිම්සර (වලල ඒ. රත්නායක)

තේ‍රා්බෝල්
අවු. 17න් පහළ බාලක
1. වැල්ලවාය ජේ.එම්. කුමාරදාස මහා විදුහල, 2. කුරුවිට එරත්න මහා විදුහල, 3. කෑගලු විද්‍යාලය
අවු. 17න් පහළ බාලිකා
1. කොළඹ සිරිමාවෝ බණ්ඩාරනායක විදුහල, 2. මාතර තෙලිජ්ජවිල මහා විදුහල, 3. වැල්ලවාය ජේ.එම්. කුමාරදාස මහා විදුහල
අවු. 20න් පහළ බාලක
1. කුරුවිට මධ්‍ය විද්‍යාලය, 2. හොරණ ශ්‍රීපාලි විදුහල, 3. යාපනය යූනියන් විදුහල
අවු. 20න් පහළ බාලිකා
1. කොළඹ සිරිමාවෝ බණ්ඩාරනායක විදුහල, 2. යාපනය යූනියන් විදුහල, 3. කෑගල්ල ශා. ජෝසප් බාලිකා විදුහල
දක්ෂතම ක්‍රීඩකයා :- ඩබ්ලිව්.ඩී.එස්.එම්. අබේරත්න (කුරුවිට මධ්‍ය විදුහල)
දක්ෂතම ක්‍රීඩිකාව :- අෂිනි මධුෂානි (කොළඹ සිරිමාවෝ බණ්ඩාරනායක විදුහල)


ප්‍රභාත් විදානපතිරණ

Add comment

ප්‍රතිචාර දැක්වීමේ කොන්දේසි : -
ප්‍රතිචාර දැක්වීමේදී පරුෂ වචන අපහාස කිරීම් ලිපියට අදාල නොවන ප්‍රතිචාර පල කිරීමෙන් වලකින ලෙස කරුණාවෙන් දන්වා සිටිමු.


Security code
Refresh

 

Lakbima Online

Download Lakbima Mobile App

 
 

 

Get In Touch With Us

E-Papers

Please publish modules in offcanvas position.